שאלות ותשובות

שאלות ותשובות על הדמיית שיער, קעקועי שיער, מיקרופיגמנטציה טשטוש או העלמת צלקות בראש בשיער ובפנים.

מה היא הדמיית שיער?

לפני כן נקדים ונאמר כי הדמיית שיער הידועה בשמה גם בתור: איפור קבוע (מיקרופיגמנטציה בקרקפת – דרמו-פיגמנטציה), קעקוע שיער ואיפור קבוע בקרקפת היא פתרון קל ופשוט לבעיית התקרחות אשר נפוצה בעיקר אצל גברים. ההליך הדמיה לשיער נעשה על ידי החדרת פיגמנטים של צבע, שנראים על הראש כמו זקיקי שיער קצוץ ממש כמו לאחר תספורת. נקודות משיכה אפורות או שחורות קטנטנות מתחת לפני העור אחרי התהליך יוצרים במדיוק את מבנה השיער בהדמיה טובה. והמלאכה מתאימה למילוי איזורים קרחים, להדגשת קווי המתאר של הקרקפת או הפוך מזה לטשטש את קו הפוני בדירוג ל0. כמו כן לפני הטיפול המסור מעניק אילן ללקוח הסבר על מניעת חשיפה מציקה וחודרנית מטעם החברה בשאלות מטרידות ומאפשר להם סוף סוף אחרי טיפול להסתובב ללא בושה עם צלקת מכוסה ולא מורגשת, או לחלופין שהייתה לפני זה קרחת אזורית בקרקפת ואחרי שכבר כוסתה בשיא הדרה – נראית יפיפה ללא ברק ונחשבת ל”גילוח”.

הדמיית_שיער לפני נקיון

הדמיית שיער לפני נקיון

שיטת הדמיית שיער שלי היא אינה מסוכנת כלל משיטות אחרות לטיפול בבעיות כמו קרחת או צלקת בראש, והיא דורשת הליך פשוט ומינימלי מצד המטופל, גם ללא זמני החלמה. יסוד חשוב – הדמיית שיער הנה שיטה להחדרת פיגמנט לשכבת העור העליונה הנקראת אפי־דרמיס. שכבת העור החיצונית ביותר של הקרקפת מיועדת להכיל פיגמנט אחרי החדרה למשך 3 עד 5 שנים עד שההדמיה תתפוגג. בטיפול זה שהוא הכי קרוב וכתחליף לזקיקי שיער אשר משתלבים עם זקיקי השער הטבעי מומלץ לבצע תחזוקה לפי הצורך. זכור. גם כאשר מסתכלים ומתבוננים_מקרוב, הפיגמנט יופיע כזקיק של שיער נקודתי שצומח . לכל פיגמנט יש את הלקוח שלו, ישנם גברים עם מראה של ראש מלא שיער אבל מגולח בצדדים והצבע מתאים בקנה מידה מדויק להפליא ומשתלב בצורה מדהימה לדירוג התספורת. לצפייה בדוגמאות ותמונות לפני ואחרי של הדמיית שיער ניתן ללחץ כאן

למי מתאים טיפולי הדמיית שיער?

טיפול הדמיית שיער (מיקרופיגמנטציה בקרקפת) מיועד לכל מי שסובל מבעיית התקרחות, דלילות שיער או צלקות והעניין דרוש שיקום. צלקות שנובעות אחרי השתלות שיער מתאימות במדיוק לסגנון העבודה בטיפול הדמית שיער. הטיפול מתאים גם למי שצריך ומעוניין לתת למראה הראש שלו מראה של שיער מלא יותר שעבר תספורת מבחירה ולא מאילוץ. הטיפול מתאים לכל צבעי השיער ולכל הגוונים, וההדמיה נעשית לפי צבע השיער הטבעי של המטופל. רוב המקרים אצל גברים שיש להם נשירת שיער או צלקות בראש הם מתאימים לנהלים שלנו. לדוגמה: אם האזור הוא דליל/קירח או צלקתי, ישנה אפשרות לכסות אותו באופן קבוע עם איפור נקודתי אמנותי וליצור מילוי דרך הדמיית שיער אשר תגרום לטשטוש מוחלט.  טיפול בצלקות עם נקודות דרמו־פיגמנטציה שיער מלא ושירותי מיקרופיגמנטציה.

ע”י תכנון נכון של מיקום הנקודות הן מרמת הצפיפות והן ברמת הפלישה לתוך עור הקרקפת ובעיקר על ידי משיכת העט בזמן עבורך, האלטרנטיבה הנפלאה הזו עשויה לחולל שינוי אחרי שהבחנת שיש לך קרחת או השתלת שיער שעברת, גם ניתוח בסנטר או בזקן, תפרים וכל צלקת ש”נפתח הראש”. שלח לנו תמונה ונבדוק את המצב האישי שלך. גם אצל גברים ונשים שיש להם נשירת שיער או צלקות בראש הם מתאימים לנהלים שלנו.  שלח לנו תמונה ונבדוק את המצב האישי שלך. לצפייה בדוגמאות של לפני ואחרי טשטוש או העלמת צלקות ניתן ללחוץ גם כאן 

קרחת בראש | צלקת בראש וחור בשיער מפציעה – תיקון צלקות והעלמת התקרחויות ☆ אילן רביבו

כיצד מתבצע הטיפול?

לפני שנגשים לטיפול יש לבדוק תחילה מי מטפל? האם יש לו מספיק עבר בתחום? האם התוצאות משבועות את הדעת? וכו.. הטיפול מתבצע על ידי בדיקת הצבע של השיער הטבעי של המטופל וצילום גווני השיער שלו גם ארוך וגם קצר. לאחר מכן בעזרה של הזרקת פיגמנטים של גוון מתאים לעליונת השכבות בקרקפת “אפי” בעזרת מחטי שיער חוטיים. התהליך הטיפולי מורכב ממספר מפגשים בד”כ מ1 ועד 4. הפגישה הראשונה אורכת כ -20-40 דקות (אפשר להאריך*). במהלכה מתבצע טיפול תפזורתי ובדיקה מעמיקה להערכת המשך אחרי טיפול , נקבעות מטרות הטיפול ודרכי מדידות להשגת תיאום ציפיות. פגישה זאת מהווה בסיס להמשך תכניות הטיפול. בסיום הפגישה מקבלים המלצות התחלתיות במידת הצורך. הפגישה השנייה אורכת כשעה ועלולה לגלוש לשעתיים ושלוש..+. אחרי הערכה מעמיקה בעקבות הפגישה השניה, נעשית ונבנית תכנית ביקורת לחידוש וכן תחזוקת טיפולים מותאמת אישית למצבו של המטופל.

טיפול ראשון ללא ניקוי

טיפול ראשון ללא ניקוי

מה הוא אורך הטיפול, וכמה טיפולים נדרשים?

כאמור, אורך הטיפול הממוצע הראשוני הוא בין 20 דקות ל40 דקות וניתן להאריך בתאום מראש. כמות הטיפולים נקבעת לפי הצורך לאחר התייעצות ואבחון המטופל במקום. ברוב המקרים נמשך התהליך 1 ל4 מפגשים. החל מהפגישה השנייה נקבעת תכנית הטיפולים. מפגשים אלה חיוניים להתקדמות הטיפול ולפי צרכיו של המטופל. בגישה המקצועית לכל מטופל מותאמת תכנית אישית לפי מצב דלילותו ומצב המשטח בו קיים חוסר שיער (התקרחות גברית). ישנו מצב בו פגישה בודדת מספיקה אך במצבים אחרים המורכבים יותר, לצורך השלמת האיזון יהיה צורך בבניית סדרה של מפגשים. תדירות המפגשים בדרך כלל נעה בין שבוע לשבוע אך יכולה להשתנות ממקרה למקרה.

האם ישנן מגבלות או תופעות לוואי אחרי הטיפול?

אחרי טיפול הדמיית שיער אין תופעות לוואי, למעט אדמומיות בקרקפת שעלולה להיווצר לפעמים ולהימשך עד 24 שעות מאותן נקודות שגירו את שכבת העור העליונה בקרקפת. לאחר הטיפול אין כל מגבלות, והמטופל יכול לחזור מיד לשגרת יומו. לעתים נדירות תופעות הלוואי הסטנדרטיות הן אדמומיות וגירוד מקומי החולפים לאחר יממה שעדיין נחשב להליך בטוח יחסית.

האם זה נראה אמיתי?

כמות הדמיית זקיקי השיער בקרקפת גברים רגילה הוא כ 77 מיקרו מטרים ברדיוס של ס”מ 1 מרובע בדרך כלל. אמנם לעיטים נראה הפיגמנט קצת יותר גדול משיער אדם אמתי, אבל כאשר מתבוננים מחמישה אינצ’ים או רחוק יותר, הגודל האמיתי בלתי נבדל מזקיקי שיער הטבעיים. לרוב, גם בני המשפחה הקרובה ביותר מבצעים בדיקה במרחק 10 ס”מ לא יוכלו להצביע היכן השער האמתי מסתיים והיכן מתחילים נקודות קעקועי מיקרו הפיגמנט.

כמה זמן לוקח עד שמתקבלת התוצאה הסופית של הטיפול?

זמן התוצאות משתנה בין אדם לאדם לפי מצב הקרקפת שלו. ברוב המקרים, ניתן להבחין בתוצאות מיד  אחרי הטיפול הראשון אך במקרים מסוימים בין השני לרביעי, בזמן של עד כשבוע לאחר הטיפול. על מנת לתת לתוצאות מראה כמה שיותר טבעי, מומלץ לשמור על שיער קצוץ באופן קבוע. התספורת תוכל לתת את האפקט ברמה גבוהה ולהתאים את הגובה המתאים כדי ליצור מראה כללי מצוין וגם תואם לתווי הפנים עצמם מבלי שזה יהיה מלאכותי, זר או לא מתאים.

לכמה זמן מחזיקות התוצאות של הטיפול, והאם יש צורך בטיפולי תחזוקה?

הדמיית שיער אינה טיפול לצמיתות וחשוב שתדע זאת לפני וכן יש צורך לבצע טיפולי תחזוקה, המתבצעים בדרך כלל אחת לשנה. על טיפולי התחזוקה מומלץ לא לוותר, משום שבלעדיהם ידהה הצבע תוך כמה שנים עד שיעלם לחלוטין. לאחר סדרת הטיפולים הפיגמנט יחזיק במשך שנים רבות בדרך כלל (עד 5 שנים) תלוי במערכת החיסונית של אותו לקוח, אצל לקוחות מסוימים שיש להם מערכת חיסונית חזקה או שעובדים בשמש בחוץ כל זמן, ייתכן כי עליהם לבצע חידוש הדמייה מוקדם יותר.

האם הדמיית שיער מיועדת לגברים בלבד?

לא, הדמיית שיער מתאימה גם לנשים ששערן אינו מלא.

האם הדמיית שיער יכולה לשפר תוצאות של השתלת שיער, או לכסות צלקות?

כן בהחלט. הטכניקה של אילן עוזרת באופן משמעותי לטשטש או להעלים צלקות בראש גם לאחר ניתוחי השתלות שיער FUT וFUE. העלמת צלקת תלויה ברקמות הסיביות עצמן וככל שהצלקת עמוקה יותר כך קשה להעלים אותה. אך עם זאת, מיזוג ההדמיה עם הצלקת מעניק לעור יותר נפח וקשה מאוד להבחין שהייתה צלקת, הטשטוש בלתי מורגש ברוב המקרים. הדמיית שיער בהחלט יכולה לכסות צלקות על ידי נקודות zkikim מניטוריות ומורחקות בהתאמה רבה לשיער שמסביב, ומתאימה גם לכיסוי איזורים ריקים ומרווחים בין שערה לשערה לאחר טיפולי השתלת שיער כגון Natural Hair Implant שבה אין כמעט מרווחים בין השיערות. לדוגמא:

 

מה ההבדל בין הדמיית שיער לקעקוע?

ההבדל בין הדמיית שיער לבין קעקוע הוא עומק החדרת מחט הפיגמנט לעור. חוט דק כשערה מפריד בין הצלחה לכשלון אומר אילן . בעוד שקעקוע חודר לשכבה העמוקה של העור (היפודרמיס), נוגע בכלי הדם ונשאר קבוע, מחליף את צבעו לירוק-כחול בוודאות ומרחיב את עצמו לנקודות גדולות● הדמיית שיער• נעשית על השכבה העליונה של העור (אפידרמיס), ולא פוגעת בכלי הדם. בשכבה זו התאים מתחלפים לעיתים קרובות, וזו הסיבה שהדמיית השיער איננה קבועה, והצבע דוהה בהדרגתיות עם הזמן. גם בצבע הפיגמנט עצמו יש הבדל – בניגוד לקעקועים המכילים חומר כימי, פיגמנט הדמיית השיער מכיל רק מינרלים טבעיים.

האם הדמיית שיער עלולה לפגוע בשיער הקיים?

הדמיית שיער לא נוגעת בשיער הקיים או בשורש השערה, ולכן לא פוגעת בו או משפיעה עליו כלל. טיפולים להדמיית שיער יוצרים גירוי עורי עליון ע”י מיקרופיגמנטם ואינן פוגעות בבית השערה ולא בשורשי השיער הקיים, הטיפול גם לא מעודד צמיחה מחודשת של שיער, אז רק אל תצפו אחר כך לצמיחה של שיער חדש במקום שלא צומח כבר. ברוב המקרים המטופלים חשים כי יש התחדשות של שיער חדש הצומח באותו מקום שבו הוחדר הפיגמנט אך זה לא נכון, (תחושה זו של צמיחת השיער היא תחושה אמיתית גם כאשר מעבירים את היד על הראש) הנוצרת בעקבות משטח זקיקי פיגמנטים חדשים על הקרקפת וכך נוצרת השלמת מרבד המדמה שיער טבעי עם מראה קרקפת נהדר וצפוף שנוצר בעקבות הטיפול).

כמה עולה הדמיית שיער?

מחירי הדמיית השיער הינם אינדיבידואליים, ותלויים במספר הטיפולים ובגודל האיזורים אותם יש לכסות במיקרופגמנטציה. מומלץ לפנות לייעוץ אצל מומחה על מנת לקבל הצעת מחיר. אך יחד עם זאת ניתן להתרשם כאן מעלויות ומחירים של הדמיית שיער

הדמיית שיער
הדמיית_שיער