הלוחש לקרחות – vivo – אילן רביבו

הלוחש לקרחות

הכירו את המומחה שלוחש לקרחות וצלקות בראש – ממלא והופך אותן למרבד שיער טבעי וקבוע

אילן רביבו

גברים בכללי מתייחסים היום אל השיער שלהם כאילו הוא זהב. הם מגיעים לספר ומבקשים לא לחתוך אותו קצר מדי ומעניקים חשיבות רבה למראה החיצוני שלהם. הם גם דואגים שלא יפגע השיער חס ושלום ושלא תהיה פדיחה בתספורת. אצל קרחים זה טיפה אחרת משום שיש להם שיער רק מסביב לפדחת והם לא יכולים להצמיח את כל השיער גם אם מאוד רוצים, והטיפוח במקרה כזה מחייב אותם או לגלח/לקצץ את השיער ברמה נורמלית או להרכיב פאה או תוספת שיער בהדבקה מוגזמת ולא נוחה בעליל. הצורה הקבועה של הפנים אצל גברים ללא שיער משאירה חותמת של ‘קירח’. במובן מסוים – הלך השיער. בעוד תופעות ההתקרחויות ודילולי השיער בארץ הינם תופעות נפוצות למדי, יותר ויותר גברים צעירים ומבוגרים מבינים שתהליך של השתלות שיער הינם הפתרון הטוב והאסתטי ביותר עבורם ומחליטים לפנות לאחת מהשיטות המבוקשת, שנעשות בארץ או בחול ומצריכות סבל לא קטן – ניתוחים, זריקות מכאיבות, חורים בשיער וצלקות בקרקפת.

הדמיית שיער במיקרופיגמנטציה. אילן רביבו אמן אשר עוסק בתחום כבר למעלה מעשור והיה מהראשונים שהביא את השיטה לארץ, לימד והדריך עשרות תלמידים וקוסמטיקאיות מדבר קצת על הדמיית שיער ומעביר מסר ברור מהו ההבדל בין קעקוע בקרקפת לבין הדמיית שיער מקצועית במיקרופיגמנטציה, מדוע השתלות שיער לא מתאימות לכל אחד וכיצד עובד התהליך – במאמר שכל גבר דליל שיער שצריך השתלה או הדמיה היה רוצה לקרוא ולהבין.

הדמיית שיער בפרספקטיבה אחרת – מיקרו פיגמנטציה לקרחים – למראה זקיקי שיער טבעיים, לוק בריא ואסטתי בעל קעקועי שיער מותאמים אישית בכל צבע ובכל גוון.

אילן רביבו – מומחה למיקרופיגמנטציה והדמיות שיער 

רביבו הוא אמן. הוא בן 45 ומוכר בכל קצוות הארץ ובחו”ל, עשה טיפולי הדמיית שיער במיקרופיגמנטציה למאות גברים מרוצים ומככב בענף כבר למעלה מ 13 שנה. מבין לקוחותיו ניתן להתרשם כי האיש עובד עם כל תעשיית הקרחים בישראל ויצר מסגרות חדשות לראשי השחקנים והזמרים המובילים בארץ. המרכז של רביבו ממוקם היום בראשון לציון ואליו מגיעים כל הגברים עם בעיות בשיער דליל, גברים קרחים, וגברים אשר יש בראשם צלקות וחבלות חשופות מניתוחי השתלת שיער יוצאים ממנו יפים ומרוצים.

“ההתקרחות שלי החלה בגיל 24, הייתי בחור צעיר שנראה מצוין, גבר גבוה 185 ס”מ עם עיניים ירוקות שהפריע לו שהפוני מתחיל לסגת וללכת אחור. כל יום הייתי מתעורר בבוקר ורואה עוד שערות על הכרית ועוד שיער שנושר. לא הייתה לי אפשרות להאריך את השיער ובלית ברירה הייתי מקצץ את השיער שלא אראה כמו בן גוריון עם קרחת בקודקוד. תמיד חיפשתי כל מיני פתרונות למילוי קרחת”, נזכר אילן. “באותה תקופה עדיין לא היו טיפולי הדמיית שיער בארץ או שהיה ולא היה ידוע לי בכלל. תוך כדי גילוח יום יומי של השיער במכונת תספורת על שלב מס 0.4 עלה במוחי רעיון להמציא חומר שמשתלב עם זקיקי השיער מאחור, ממשיך אותם ומשלים את החסר עד לפוני והמפרצים. עם החיפושים באינטרנט נתקלתי במקרה במקום נחמד שעושה יחידות שיער (פאות) לטיפול בהתקרחות, התעניינתי ולא חשבתי מספיק עשיתי יחידת שיער במכון בשם אלברט כדי לראות אולי זה יתאים לי. שילמתי על היחידה וזה היה נראה בתחילה טוב מאוד. הספר סידר לי את יפה יפה ויצאתי משם מרוצה. אבל תוך שעה זה התחיל להציק לי ומיד ניסיתי להסיר את זה. אך ללא כל הצלחה – זה היה מודבק לקרקפת באופן כה חזק שגם אם היו מרימים אותי משיער הפאה היא לא הייתה זזה. הרגשה זוועה ותחושה דביקה ומזיעה… חזרתי עם יחידת השיער והלחץ הנפשי הביתה ופשוט לא יכולתי יותר לסבול את זה. הוצאתי את זה לבד בבית, מרוב שרציתי כל כך להוריד את זה השתמשתי עם חומרים לדילול הדבק, מה שהקשה עוד יותר עלי עם הסרת היחידה מראשי, ממש קרעתי את הקרקפת.

המשכתי לחפש פתרונות ומצאתי מקום בלונדון, מקום נאה עם אווירה טובה ומשרה רוגע. שהבנתי שאחד הבעלים שלו זה בחור צעיר בגיל 36 שאחיו התקרח בגלל מחלת הסרטן הארורה וזה הביא אותם לגלות את שיטת הדמיית שיער במיקרופיגמנטציה. כידוע לונדון לא זולה, הצעת המחיר הייתה גבוהה למדי כי יש לי משטח די גדול לכסות בקרחת, הבנתי, ראיתי, והחכמתי את הטכניקה ושיטת העבודה ואמרתי לעצמי ‘למה לעשות בלונדון? הרי אתה יכול לעשות את זה בארץ, לעשות לעצמך’! אני די טוב בעבודות ידיים, עם מוטוריקה עדינה מפותחת ואני בא מתחום הספרות והעיצוב וגם למדתי את המקצוע מגיל 15 בבית ספר מקצועי לספרות ואחר כך עבדתי בהמון מספרות בירושלים, כך שתמיד היה לי חיבור לשיער.”

ההבדל בין קעקוע להדמיית שיער במיקרופיגמנטציה

בתהליך של יצירת קעקועים משתמשים במחטים וצבעים המכילים כספית (זהו חומר הידוע שגורם לסיכון ולמחלות קשות כגון סרטן וכו’) אשר חודרים לשכבות העמוקות ביותר בעור –  היפודרמיס, בשונה מתהליך של הדמיית שיער בפיגמנטציה ששם נעשים גירויים צפים ב 2 השכבות העליונות בלבד האפידרמיס והדרמיס, ומשתמשים בצמחים ומינרלים אורגניים עם אחוז מסוים של אלכוהול. חומרים אלו של ההדמיה חודרים אל השכבה הראשונה והשנייה של העור בלבד, מה שיוצר “קעקוע שיער זמני”, חומרי הדמיית השיער מתכלים ונעלמים בסופו של דבר. הדמיית שיער מקצועית היא זמנית אבל עלולה להחזיק מקסימום עד 5 שנים אם לא מטפלים ולא מתחזקים את תוצאות הטיפול כראוי.

הדמיית שיער מיקרופיגמנטציה כשמה ממש, היא הליך מדיוק מאוד מיקרופיגמנטציה יוצרת מיקרו זקיקי קעקוע צפים – דקים יותר, עדינים יותר וקטנים הרבה יותר והכי חשוב, אינם קבועים לנצח וזהו אחד מיתרונותיו הבולטים של טיפול במיקרו פיגמנטציה – במידה והמקריח לא רוצה לבצע תחזוקה הוא חוזר לעצמו לאחר תקופה מסוימת וחוזר להיות עם קרחת מברעקה כבתחילה, דבר אשר לא אפשרי עם קעקוע על הקרקפת. אמנם בטכנולוגיות של היום אפשרי בחלט לבצע קעקועי שיער די מרשימים אבל הבעיה היא בלהסיר קעקוע. גם הסרת קעקועים בלייזר מהגוף זהו לא תהליך פשוט ועל אחת כמה וכמה בראש, במצח ובקרקפת. הרבה יותר מורכב להתעסק עם קעקועים בהסרתם בעזרת לייזרים וניתוחים כאלה ואחרים מאשר לעשות קעקוע, ובראש בכלל לא הייתי ממליץ לעשות קעקועים ובטח שלא להתעסק עם לייזר בקרקפת.

בשונה לגמרי מקעקועים ובעזרת תהליך מיקרופיגמנטציה ניתן להגיע לכיסוי ומילוי קרחות מושלם בקדמת הראש, בקרחת מאחורי הראש, לתקן חורים בשיער וכן חורים בזקן, חורים בקרקפת, נזקים מהשתלת שיער, העלמת צלקות וטשטוש צלקות מהשתלות שיער. גם תיקון ושיקום צלקות בפנים, בלחי ובראש ניתן לכסות באופן מושלם ללא צורך בקעקועים.

טשטוש צלקות השתלת שיער | טשטוש צלקות 

במהלך תהליך של השתלת שיער לוקחים זקיקי שיער אמיתיים מהאזור התורם (מהעורף ברוב המקרים) ומשתילים אותם אחד אחד במקום שאין בו שיער – בפדחת, בקרחת, בפוני ובמפרצים. פעולה זו יוצרת צלקות קטנות באזור התורם ומשאירה חורים ברחבי הקרקפת.

“זה בעצם לקחת את השערה מהבית שלה, ממש כמו לקחת שתיל או עץ מהאדמה ולהעביר אותו למקום אחר – כל שערה בודדת היא שתיל (עץ) וכמה שתילים שנוציא מתוך סבך השיער חובה שהדבר ישאיר קרחות וצלקות לא אסתטיות”, מסביר רביבו.  “הגברים שמבצעים השתלות שיער למרות שהם יודעים שהם אינם מתאימים וכל שיטה שלא תהיה אינה מתאימה להם. מדובר באנשים שמקריחים ברמה של בן גוריון כן? – שכאשר אין בחלק העליון שיער בעוד שבחלק התחתון, מעל האוזניים ובעורף השיער צומח וגודל באופן רגיל – לאנשים אלו ממש לא מתאימה השתלת שיער.” >>>


קרחות שלא מתאימות לתהליך של השתלות שיער

קרדיט: vivo

למי מתאימה השתלת שיער? גברים שיש להם מפרצים דלילים בחלק הקדמי של הראש ולגברים שהקרחת שלהם לא עולה על 30 אוחז מערך הכללי שיש להם שיער בקרקפת. כלומר למי שיש קרחת באזור הכיפה והפדחת והדלילות אצלו מעבר ל-30% כדאי לו מאוד להיזהר והוא לוקח סיכון  שהשתלת השיער או ההשתלות שיער שיעשה בעתיד, ייראו ויורגשו.

כאשר יש קרחת גדולה נקיה וחלקה באזורים אלו, לא כדאי לצלק את כל הראש מאחר והתהליך גם לא יצליח במילא – לא יגדל שיער חדש, זה יראה מצחיק ויישארו אזורים שונים – אזורים עם קרחת, אזורים עם השתלת שיער, אזורים עם שיער טבעי ואזורים עם צלקות.

” זה ממש אבסורד,” מוסיף רביבו, “אני אישית מכיר ים גברים שהלכו לעשות השתלות שיער ונשארו קרחים מכאן ומכאן  – טרחו ושילמו ממיטב כספם רק כדי שיהיה להם שיער, ויצאו בסוף ההשתלה בלי שיער כמו שרצו, ובתוספת של צלקות.”  מסכנים, או טיפשים?

אילן רביבו מבצע טיפולים אסתטיים למי שעבר השתלת שיער לא מוצלחת וממזער נזקים, טשטוש והעלמת צלקות.

תהליך הדמיית שיער לקרחים ודלילי שיער

הכלל הוא פשוט – ככל שיש דלילות שיער רבה יותר, כך צריך לספר או לקצץ יותר את השיער, כדי להשוות את הגבהים בין השיער לפיגמנט.

קודם יש לבצע אבחון ראשוני – פרונטלי והבטי מסביב לראש ולאבחן היכן קו השיער באזור הנחת תפילין היה לפני נשירת השיכר או ההקרחה ולשחזר אותו כמה שיותר טבעי. יש גם לאבחן את כיווני הצמיחה באזור הכיפה שהם המאפשרים לראות תמונה כוללת של הראש ובכך לחסוך נסיעה למרכז לראשון לציון כדי לקבל הצעת מחיר, למי שמתגורר באזורים אחרים בארץ.

“במהלך אבחון הראש אני בודק את צפיפות הזקיקים בצדדים ובעורף ומתכנן איך אני מעתיק את המבנה שיש בו שיער למצב דומה אחד לאחד למקום שאין בו שיער. כלומר שהכל יכוסה יפה ויתמזג בצורה נכונה והכי טבעית שאפשר.” מסביר אילן.

העבודה נעשית ידנית, ממש כדי להמחיש לכם את זה נשתמש במושגים כגון: “איפור קבוע” או קעקוע. אבל יש הבדל. ציורי הזקיקי השיער שלי עברו המון ביקורות טובות ברוך השם ובעבודה שכל הזמן מתוחזקת נכון רואים תוצאות מרשימות במיוחד. מטופלים שואלים איך אני מצליח להגיע לרמת צפיפות וגוון כהה וטבעי כזה? אני בדעה שהשיער הוא ממש כמו כתר. ויש אומנויות שמצליחות באמת להפוך גם קרחת חלקה למרבד זקיקים מדומה יפה וטבעי – מדובר במשיכות קווים, וציור נקודתי איפה שחסר ושצריך להשלים. חובה להיות ממוקדים וזהירים מאוד באזורים הקדמיים היות והם המסגרת של הפנים שלנו, החזית. ועל מנת להגיע למצב אידיאלי של טשטוש וכיסוי קרחות יש צורך ביד רגישה ומדויקת.

עבודה מדויקת, תוצאות מושלמות – הדמיית שיער בחלק העליון של הראש

קרדיט: 

“יש מקומות שצריך לעבוד מאוד מאוד צפוף ויש מקומות שצריך להרחיב את הפיגמנטים וכמובן להתאים את הגוונים שיתאימו ללקוח שעובר את הטיפול. אם בא אליי בן אדם בהיר עם גבות בצבע שטני, אני צריך להתאים לו גוון כהה יותר לראש כך שיהיה דומיננטי, עם צל יפה בשיער להכניס כהות ועומק. זה מוציא את האדם אחרת ובכיוון יותר של מושלמות, לכן אני מקפיד שהפיגמנטים אשר יושבים בתוך עור הקרקפת ישתלבו ויתמזגו באופן מושלם עם זקיקי השיער המגולחים שמתחת לעור והשיער הקיים.

זו עבודה אומנותית שמצריכה המון סבלנות ולא קלה מצד אחד, אך מספקת מאוד מצד שני. אני מרגיש שקיבלתי מתנה משמיים – לעזור ולעשות חסד לגברים שסובלים מהתקרחות, אנשים שיורד להם קצת הביטחון העצמי בגלל צלקת בפנים או בראש. הגברים כיום נמצאים במודעות עצמית מאוד גבוהה, השיער עבור הגברים כאמור הוא הכתר, התדמית והביטחון, ממש כמו עבור נשים.”

אורך הטיפול הכולל לוקח בממוצע בין 8-10 שעות, כאשר מדובר על קרחת קלאסית. מספר ואורך כל טיפול תלוי ברמת הרגישות והזמן הפנוי שיש לכל לקוח באופן פרטני.

“אפשר לחלק את הטיפול לכמה מפגשים ובמקרים מסוימים להכפיל ולסיים ביום אחד את הכל.” מפרט רביבו. ” הכל תלוי בזמינות הלקוח ורמת הרגישות שלו לטיפול, במהלכו מנקדים ויוצרים גירוי לשכבה העליונה של העור בקרקפת/ראש, דבר העלול לגרום לתחושה לא הכי נעימה. יש גברים שנרדמים באמצע הטיפול ויש אנשים שקצת יותר רגיש להם וגורם לחוסר נעימות. עם מי שקופץ כל שנייה ומתלונן, קשה יותר להתרכז לאורך זמן, אך בסך הכל אני מאוד גמיש עם הלקוחות שלי.”

 

לחצו כאן לצפייה בגלריית תמונותלפני ואחריהדמיית שיער

לסיכום, אם אתם סובלים מהתקרחות ודילול שיער, חשוב לוודא איזו שיטה הכי מומלצת ומתאימה עבורכם, אך גם מי שכבר ביצע השתלת שיער וסובל מצלקות מציקות, יכול למצוא מענה לבעיה בקליניקה של אילן רביבו. עם מאות לקוחות מרוצים, העבודה המקצועית ביותר ויחס אדיב, בקליניקה של אילן רביבו תקבלו את השירות הטוב ביותר ותוצאות מרשימות. לפרטים נוספים בקרו באתר או חייגו 0537553665.