תספורת אחרי השתלה – תספורת גברים לאחר השתלת שיער

תספורת גברים לאחר השתלת שיער

גבר שעברת תהליך של ניתוח להשתלת שיער אמור לדעת מה לעשות אחרי ההשתלה. בין יתר ההוראות שקיבל מהמנתח הוא חייב גם לדעת מתי ואיזה תספורת בדיוק לעשות לאחר השתלת שיער.

לא אחת ולא שתיים ראינו מקרים שספרים לקחו מכונת תספורת בלי שלבים וגילחו למושתלים את השיער והשאלה הנשאלת איך נראה השיער אחרי גלח?

אספנו לכם כמה דברים חשובים מאוד לאחר השתלת שיער שכדאי שתדעו אותם טרם הפניה הראשונה למספרה או למעצב השיער:

אילו תספורות שיער ניתן לעשות אחרי השתלת שיער?

הטיפ בין החשובים הוא לבקש תמונה או לצלם את הראש מאחור אחרי השתלת השיער, התמונה תיתן אינדיקציה מדויקת מהיכן חולצו הזקיקים ובאיזו כמות יחסית לצפיפות הטבעית מדובר. אחרי שהשיער יצמח במשך חודש כבר לא נצליח להבחין בכל הנזקים והצלקות.

אם מדובר בנזק לשיער באזור קטן מסוים הספר יצטרך לעשות מעקף לכל דבר ועניין וישאיר מעט שיער שיחסה את האובייקטים, מעצב שיער שעוסק עם מטופלים שזקיקי שיער שהוצאו מאזור העורף שלהם מועברים לאזור המושתל חייבים להתנהג עם השיער בזהירות רבה יותר משיער טבעי רגיל, וכמו כן דורשת התספורת השתלבות נכונה ודירוג עם ההשתלה.

אם עברת השתלת שיער רק במפרצים או בחלק הקדמי בפוני סביר להניח שתספורת מדורגת כן תתאים לך כמובן אם המנתח חילץ בצורה מפוזרת יפה מהאזור התורם.

האם אפשר לגלח את השיער לאחר השתלה?

תספורת גלח באזור המושתל לא מומלצת אבל באזור התורם של השתלת השיער ניתן כבר בהחלמה של הצלקות וזה בערך לוקח משהו כמו שבועיים עד כחודש, עד שהאזור מחלים. ישנם גברים שהאזור התורם שלהם לא מחלים אפילו אחרי שלושה חודשים. גברים אלו סביר להניח שלא תתאים להם תספורת קצרה אחרי השתלת שיער.

השיטה הישנה ביותר להשתלת שיער נקראת: fut והיא הצליחה לצלק קרקפות באופן מחריד. היא יצרה מדרגות בקרקפת בגלל חגורת הזקיקים שנחתכה מהקרקפת לצורך העברת שיער לאזור הקדמי למילוי מפרצים. השתלת השיער פצעה את העור והיא השיטה הכי לא מומלצת. לכן אם יש לכם כזאת לא מומלץ לעשות תספורת קצרה באזור התורם.

תוצאות לאחר השתלת שיער

עד כה דיברנו על שיטה לא מקובלת. ישנן 2 שיטות די חדשות שמובילות בשוק היום בישראל ובטורקיה והם עוסקות יותר בפיזור לקיחת הזקיקים מהאזור התורם כדי לא ליצור את רמת הנזק של השתתת שיער fut. למעשה, לכל השיטות שתיכף נפרט גם עליהן העניין הוא לא בהחדרת הזקיקים לאזור בו צריך למלא שיער אלא מהמקום בו הוצא השיער!

1. השתלת fue היא שיטה כבר די ישנה כאשר החילוץ מפוזר בכלל האזור התורם ולא ברצועה בלבד מה שמקל על הקרקפת והאזור התורם להיראות עם צלקות קטנות ולא צעקניות וכמון שעדיף צלקות קטנות מאשר צלקת רוחבית גדולה. מומלץ לומר ולספר לספר או למספרה שביצעת השתלת שיער והוא יזהר ויתאים לכם תספורת לאחר השתלת השיער.

2. השתלת שיער DHI אותה הגברת בשינוי אדרת. גם היא יוצרת צלקות אמנם ברדיוס יותר מורחב אבל עדיין נלקחים המון זקיקים והאזור התורם נפגע בעיקר. ההצעה לתספורת כזאת היא קודם כל זהירות! חוות דעת ממעצב שמבין בתחום תעזור לכם לפתור את הפלונטר.

מה אני עושה אם בכל זאת אחרי השתלת שיער אני רוצה להסתפר קצר?

אם לא אכפת לך להסתובב אחרי השתלת שיער עם תחבושות סביב הראש במשך כמה ימים זה לא אומר שלא יהיה לך אכפת להסתובב עם צלקות וחורים באזור התורם (מה שמושתלים בעצמם לא רואים אלא אם מראים להם) אין חיה כזאת השתלת שיער ללא צלקות.

גם שיער החדש שהושתל לך ינשור ולא בטוח ב100% שהכל יצמח! לאחר כשבועיים ועד כחודש חוזרת הצמיחה המחודשת וכל מחזור של עוד חודשיים יצמיח עוד ועוד לאט ובאופן הדרגתי שיער מושתל . באזור התורם ישארו הצלקות והחורים לנצח ומהסיבה הזאת מעדיפים המטופלים לשמור על שיער ארוך בחצי שנה הראשונה לאחר השתלת השיער.

תספורת אחרי השתלה

במקרה אחד בשנת 2022 הגיע גבר למספרה שכונתית וחיכה בתור לספר. לאחר החפיפה התיישב על כיסא הספרים ומעצב השיער שהכיר את הבחור דיבר באוזניה בטלפון וקרץ למטופל, חיבק וליטף אותו כפי שעושים בכל פעם כשנפגשים לתספורת חודשית והחל לקצץ…. (קודם נקדים קצת וניידע אתכם שהמטופל עבר השתלת שיער ולא סיפר לספר). בתהליך התספורת הספר מתחיל להזיע ומתנהג פתאום שונה, הוא לא מבין למה כל האזור האחורי התחתון של הראש כזה דליל? הוא מחליף מכונת תספורת וגם זאת לא טובה, עוד אחת אולי זאת בסדר? אבל לא. השיער נראה מלא חורים ואין לו מושג עדיין שהמטופל עבר השתלת שיער.

הוא הולך וחוזר וכמעט משתגע וברגע האחרון המטופל שואל אותו מה קורה לך תגיד אתה בסדר? אממממם כן הכל בסדר כך תראה! מביא למטופל את המראה האחורית והמטופל לא מאמין למראה עניו. מה? זה מה שעשו לי הוא צועק ומרים את הידיים לראש וכמעט בוכה למה עשיתי מה עשיתי? הספר כולו בהלם לא יודע משמאלו ומימינו וההוא צועק לו במספרה.

לקח להם זמן להבין שלא הספר הוא זה שטעה אלא המטופל. ברגע שעשית השתלת שיער ספר לספר שלך לפני תספורת שאתה אחרי השתלת שיער אחרת התוצאה הסופית אותה תראה לא תבוא לך בטוב.

גאלח לאחר השתלה

אני אישית מאוד אוהב תספורת קצרה מאוד כזאת כמו “גלאח”, היום זה אפשרי כי פעם לפני 20 שנה מי שהיה עושה גלח אלו העבריינים שנראו כמו רוצחים שברחו מבית הסוהר. אבל שיער ברמת גילוח 0.8 למשל זה מאוד קצר ונותן היום מראה צעיר יותר בזכות כמה סיבות:

1. שהשיער המושתל מתארך תגלו שהוא לא באמת באותה רמה של השיער שלכם. הצפיפות של השיער המושתל לעולם לא יכולה להגיע לצפיפות הטבעית שהייתה. לכן יש פתרון מושלם לזה שנקרא הדמיית שיער מיקרופיגמנטציה למילוי החסר בשילוב של מיקרובליידינג.

2. יתרון של שיער מושתל מקוצר עם מיקרופיגמנטציה נותן אפקט של שיער מלא ויפה יותר ומשלים את ההשתלה לרמת גימור מושלמת.

3. גם לצלקות שבתוך השיער בעורף מהאזור התורם ניתן לטפל היום בעזרת מומחה לצלקות אשר ממלא ומתקן את האזור שנשאר מדולל שמשם הוציאו את זקיקי השיער למלא את החלק הריק מלמעלה.

אז אם גם אתה אוהב שיער מאוד קצוץ למרות שעשית השתלת שיער ואין באפשרותך לעשות גלח בגלל הסיבות הנ”ל דע שיש לך אפשרות היום לצפות למשהו טוב לתספורת כזו, דע שיש מומחה שיכלו לתקן צלקות וחורים בשיער לאחר השתלות ופציעות ראש.

חייג עכשיו – 0537553665 – Vivo