הגנת הצרכן

המועצה הישראלית לצרכנות פנתה לח”כ טלי פלוסקוב (כולנו) בבקשה לסייע בהצעת חוק בשל איומי תביעות מצד בעלי עסקים שונים. השירות שהמועצה נותנת לציבור הוא חשוב ונוגע בכיס של כל אחד מאיתנו אומרת ח”כ טלי. כבר בתחילת הקדנציה שלה כחברת ועדת כלכלה הצהירה כי בכוונתה לקדם סחר הוגן בין בעלי העסקים לצרכנים, כזה, שלא מאיים או כובל אף אחד מהצדדים. מטרתה של הצעת החוק הזו היא לוודא שצרכן המתלונן למועצה לא יאוים על ידי עסק כזה או אחר. חשוב להדגיש, כי הצעת החוק הזו אינה מגנה על צרכן שבוחר לפרסם תוכן פוגעני באתרי האינטרנט השונים או ברשתות החברתיות, אלא רק למי שבוחר להתלונן מול המועצה הישראלית לצרכנות, שאמונה על הגנת הצרכנים על פי חוק.

מנכ”ל המועצה לצרכנות, עו”ד אהוד פלג אומר: “תפקידו של ארגון צרכנים בהגנתו על זכות הציבור להגינות, היא בין היתר להזהירו מפני עסקים הפוגעים בו ע”י פרסום מידע אמת על בתי עסק והתנהלותם הפוגענית בלא חשש מחשיפה לתביעה”. עו”ד אהוד פלג מוסיף כי מתן הגנה לצרכנים שפונים בתלונה למועצה, מפני תביעה משפטית מצד בית העסק יעודד אותם לעמוד על זכויותיהם ולפנות למועצה במקרים הדרושים, ובכך נצמצם את מימדי התופעות הבלתי הוגנות בחיי המסחר.

במועצה הישראלית לצרכנות מצטבר מידע צרכני רב מתלונות המגיעות מהציבור אודות עסקים המתנהלים באופן העלול לפגוע בצרכנים, מידע אודות איכות מוצרים שונים ומידע נוסף בעל ערך לציבור הצרכנים בישראל.

לא אחת, בוחרים חלק מהעוסקים הרואים עצמם נפגעים מפרסום המידע, לאיים על המועצה באיומי דיבה או מאיימים על הצרכנים שבצר להם פנו לעזרתה, בטענה כי עצם התלונה שהגיעה למועצה מהווה הוצאת דיבה.

שימור שיער?

תופעה מרובה התפרצה לאחרונה המפורסמת ע”י מספרות רבות, מכוני שיער ורשתות המציעים שימור והצמחת שיער לגברים ולנשים ללא כל כיסוי וכחלק מניסיון עשיקת כספים מלקוחות תמימים. הסיבה העיקרית לכך נובעת מחשיבת בעלי העסקים להתעשר על חשבונם של אחרים תוך שהם יוצרים תחושת אמינות בפרסום טלויזיוני כזה או אחר אך לאחר מתן הכספים מצד הלקוח ניתן לראות בוודאות שהלקוח עדיין מאבד שיער ושם את כספו על קרן הצבי. רוב הנסיבות הללו כוללות שירות לקוי בחסר ואינן חיוניים באמת ללקוח. ההבטחה לקיום הצמחת או שימור שיער בריא, חזק ומלא יותר נותרת בגדר הבטחה בלבד

אין טיפול המיועד להצמיח שיער מחדש וגם לא לעצור את הנשירה (פרט לפרופסיה שהיא מעכבת נשירה אך גורמת לבעיות אחרות) גם לשמר את השיער הקיים אין טיפול מוכח. למרות כל הפרסומים המשווקים ברשתות החברתיות באגרסיביות: פייסבוק, יוטיוב ואתרי אינטרנט לא קיימות בכלל שיטות לשמר את שיערכם באמת! לא דרך טיפולים ביתיים ולא דרך צוותים מוסמכים או מכשור ייחודי

אמפולות ייחודיות ?

אפילו אם שילמו לפרזנטור כזה או אחר לפרסם שהוא מרוצה מהטיפול לצורך שימור או הצמחת שיער ~ קחו זאת בערבון מוגבל! האמפולות הללו בטח שלא מעודדות צימוח או מפסיקות את הנשירה לאלתר. גם אם יש אישור ממשרד הבריאות הישראלי על המוצר עצמו אין זה אומר שיצמח שיער או שתיפסק הנשירה

מזוטרפיה?

גם הטיפול במזוטרפיה שבו מוחדר חומר הזנה טבעי המכיל מינרלים וחומצות [השם יודע איזה] לשכבה האמצעית של העור אינו גורם לחיזוק זקיקי השיער הקיימים או עידוד זקיקי השיער אשר טוענים ה”מומחים שיצמח. השיטה הטובה ביותר בהחלט לגרוף את כספיכם על שימור שיער וכן הצמחת שיער היא בבדיקת אולטרסאונד (שהלוקח אינו מבין בזה) ונופל לתוך מערבולת של קסמים שלא עובדים כלל

הצמחת שיער?

כמו כן, מאמרים בנושאי הצמחת שיער מועלים ברשת האינטרנט, ואותם האנשים הרבים שסובלים מנשירת שיער או התקרחות אמתית נופלים קורבנות ברשתם של המפרסמים. ככלל, גברים ונשים הסובלים מבעיה הנזכרת לעיל מגיעים לברר במספרה או במכון על הטיפול המתקבל אצל איש/ת מכירות ממולח/ת המגדיר/ה את הבעיה כאנטיאסתטיקס, תוקע/ת מחיר מופקע ומנצלים את הירידה בביטחון העצמי או דימוי עצמי הנמוך של הלקוח/ה.

המונח הצמחת שיער כשמה כן היא, היא אמורה להצמיח שיער מחדש! לצערנו, עדיין לא הוכיחו באף מחקר בעולם חד משמעית ועם כל הכבוד לכל השיטות השונות איך ניתן בוודאות להצמיח שיער.

על פי הפרסומים המופצים ברשת ישנן שיטות שניתן לבצע לבד בבית, וישנן שיטות של הצמחת שיער שמתבצעות על ידי גורמים מקצועיים. מותר לציין כי רק חלק מינורי מהפרטים נכון כגון ייעוץ לתזונה נכונה על ידי איסור מאכלים לסוגי הדם השונים וכן איזו תצרוכת נכונה למאכל. זאת אך ורק איש מקצועי יוכל לייעץ בנוגע לתזונה נכונה ולשמירה על השיער הקיים.

חבל על הכסף שלכם! הצמחת שיער בשום מקרה היא אינה טיפול אישי לא באמפולות ולא דרך “מומחה” המחזיק בידו אולטראסאונד עם שילוב בפורמולות צמחיות או מכשיר אבחון

גם אם יבטיחו לכם כי ניתן לראות שיפור משמעותי כבר בטיפול הראשון או השני או השלישי… קחו זאת בערבון מוגבל וצלמו את המקום בו קיימת נשירת שיער או התקרחות ברזולוציה גבוהה לפני הטיפול. מומלץ גם להסתפר ולזכור על איזה רמה הסתפרתם כך לפחות תהיה לכם אינדיקציה מדויקת אם בכלל נעשה שיפור או עבדו עליכם בעיניים.

אנו מתחייבים!

 • כי יש בידנו את הידע, את הניסיון וכל הכלים הדרושים לביצוע מושלם להדמיית שיער.
 • לספק הדמיית זקיקי שיער איכותית, תיקנית ובטוחה לשימוש ללא קעקוע!
 • לתת שרות אישי, אדיב, איכותי, אמין, הוגן ומקצועי לכל לקוח.
 • לכבד כל הסכם הבטחה או התחייבות מצידנו.
 • לא לנצל את מצוקת הלקוח או את הצורך שלו לשירות.
 • לספק מענה מקצועי ומהיר לכל פניה.
 • לשמור על פרטיות, מידע, וסודיות מקצועית של לקוחותינו.
 • להציע ללקוחותינו את הפתרון הטוב ביותר עבורם.
 • להמשיך ולהוביל את שוק הדמיית השיער בישראל.
 • ללמוד ולהפיק לקחים לצורך שיפור מתמיד של איכות השירות.
 • למקצועיות ולאומנות וכן למומחיות.