שאלות ותשובות

מה היא הדמיית שיער?

הדמיית שיער, הידועה גם בתור איפור קרקפת קבוע (מיקרופיגמנטציה) היא פתרון קל ופשוט לבעיית ההתקרחות, הנפוצה בעיקר אצל גברים. ההדמיה נעשית על ידי החדרת פיגמנטים של צבע, שנראים על הראש כמו זקיקי שיער קצוץ לאחר תספורת. נקודות שחורות קטנטנות מתחת לפני העור היוצרים במדיוק את ההדמיה טובה למילוי איזורים קרחים, ולהדגשת קווי המתאר של הקרקפת. שיטת הדמיית שיער היא פחות מסוכנת משיטות אחרות לטיפול בבעיה, ודורשת הליך פשוט ומינימלי, ללא זמני החלמה. יסוד חשוב- הדמייתשיער הנה שיטה להחדרת פיגמנט לשכבת העור העליונה הנקראת אפי_דרמיס. שכבת העור החיצונית ביותר של הקרקפת מיועדת להכיל פיגמנט הדמיה קרוב וכתחליף לזקיקי שיער אשר משתלבים עם זקיקי השער הטבעי. גם כאשר מתבוננים מקרוב, הפיגמנט יופיע כזקיק של שיער נקודתי. לכל פיגמנט יש את הלקוח שלו, ישנם גברים עם מראה של ראש מלא שיער אבל מגולח והצבע מתאים בקנה מידה מדויק להפליא ומשתלב בצורה מדהימה. לצפייה בדוגמאות של הדמיית שיער ניתן ללחץ כאן

למי מתאים טיפול הדמיית שיער?

טיפול הדמיית שיער מיועד לכל מי שסובל מבעיית התקרחות, דלילות שיער, תיקון צלקות שנובעות מהשתלות שיער, ומי שצריך ומעוניין לתת לראשו מראה של שיער מלא שעבר תספורת מבחירה ולא מאילוץ. הטיפול מתאים לכל צבעי השיער, וההדמיה נעשית לפי צבע השיער הטבעי של המטופל. ברוב המקרים אצל גברים שיש להם נשירת שיער או צלקות בראש הם מתאימים לנהלים שלנו. לדוגמה: אם האזור הוא דליל/קירח/צלקת ישנה אפשרות לכסות אותו עם איפור אמנותי דרך הדמיית שיער שהם נקודות מיקרו שיער או שירותי מיקרופיגמנטציה ע”י נקודות נכונות והן מרמת הצפיפות והן ברמת הפלישה לעור הקרקפת. עבורך, האלטרנטיבה הנפלאה הזו עשויה לחולל שינוי להשתלת שיער שעברת. שלח לנו תמונה ונבדוק את המצב האישי שלך.גם אצל גברים ונשים שיש להם נשירת שיער או צלקות בראש הם מתאימים לנהלים שלנו. לדוגמה: אם האזור הוא דליל/קירח/צלקת ישנה אפשרות לכסות אותו עם איפור אמנותי דרך הדמיית שיער או שירותי מיקרו פיגמנטציה ע”י נקודות בקרקפת. עבורך, האלטרנטיבה הנפלאה הזו עשויה לחולל שינוי להשתלת שיער שעברת. שלח לנו תמונה ונבדוק את המצב האישי שלך. לצפייה בדוגמאות של טשטוש או העלמת צלקות ניתן ללחוץ כאן 

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול מתבצע על ידי בדיקת צבע השיער הטבעי של המטופל, והזרקת פיגמנטים של הצבע המתאים לראש בעזרת מחט התהליך הטיפולי מורכב ממספר מפגשים בד”כ 2-6. הפגישה הראשונה אורכת כ -20-40 דקות. במהלכה מתבצע טיפול תפזורתי ובדיקה מעמיקה להערכת המשך טיפול, נקבעות מטרות הטיפול ודרכי מדידות להשגת תיאום ציפיות. פגישה זאת מהווה בסיס להמשך תוכניות הטיפול. בסיום הפגישה מקבלים המלצות התחלתיות במידת הצורך. הפגישה השנייה אורכת כשעה ועלולה לגלוש לשעתיים. לאחר הערכה מעמיקה בעקבות הפגישה הראשונה, נעשית ונבנית תוכנית טיפולים מותאמת אישית למצבו של המטופל.

מה הוא אורך הטיפול, וכמה טיפולים נדרשים?

כאמור, אורך הטיפול הממוצע הראשוני הוא בין 20 דקות ל40 דקות. כמות הטיפולים נקבעת לפי הצורך לאחר התייעצות ואבחון המטופל במקום. ברוב המקרים נמשך התהליך 2-6 מפגשים. החל מהפגישה השנייה נקבעת תכנית הטיפולים. מפגשים אלה חיוניים להתקדמות הטיפול ולפי צרכיו של המטופל. בגישה המקצועית לכל מטופל מותאמתתכנית אישית לפי מצב דלילותו ומצב המשטח בו קיים חוסר שיער (התקרחות גברית). ישנו מצב בו פגישה בודדת מספיקה אך במצבים אחרים המורכבים יותר, לצורך השלמת האיזון יהיה צורך בבניית סדרה של מפגשים. תדירות המפגשים בדרך כלל נעה בין שבוע לשבוע אך יכולה להשתנות ממקרה למקרה.

האם ישנן מגבלות או תופעות לוואי לאחר הטיפול?

לטיפול הדמיית שיער אין תופעות לוואי, למעט אדמומיות שעלולה להיווצר לפעמים ולהימשך עד 24 שעות מאותן נקודות שגירו את הקרקפת. לאחר הטיפול אין כל מגבלות, והמטופל יכול לחזור מיד לשגרת יומו. לעיתים נדירות תופעות הלוואי הסטנדרטיות הן אדמומיות קלה וגירוד מקומי חולפים שעדיין נחשב להליך בטוח יחסית.

האם זה נראה אמיתי?

כמות הדמיית זקיקי השיער בקרקפת גברים רגילה הוא כ 77 מיקרו מטרים ברדיוס של ס”מ 1 מרובע בדרך כלל. אמנם לעיטים נראה הפיגמנט קצת יותר גדול משיער אדם אמתי, אבל כאשר מתבוננים מחמישה אינצ’ים או רחוק יותר, הגודל האמיתי בלתי נבדל מזקיקי שיער הטבעיים. לרוב, גם בני המשפחה הקרובה ביותר מבצעים בדיקה במרחק 10 ס”מ לא יוכלו להצביע היכן השער האמתי מסתיים והיכן מתחילים נקודות קעקועי מיקרו הפיגמנט.

כמה זמן לוקח עד שמתקבלת התוצאה הסופית של הטיפול?

זמן התוצאות משתנה בין אדם לאדם לפי מצב הקרקפת שלו. ברוב המקרים, ניתן להבחין בתוצאות מיד לאחר הטיפול הראשון אך במקרים מסוימים בין השני לרביעי, בזמן של עד כשבוע לאחר הטיפול. על מנת לתת לתוצאות מראה כמה שיותר טבעי, מומלץ לשמור על שיער קצוץ באופן קבוע. התספורת תוכל לתת את האפקט ברמה גבוהה ולהתאים את הגובה המתאים כדי ליצור מראה כללי מצוין וגם תואם לתווי הפנים עצמם מבלי שזה יהיה מלאכותי, זר או לא מתאים.

לכמה זמן מחזיקות התוצאות של הטיפול, והאם יש צורך בטיפולי תחזוקה?

הדמיית שיער אינה טיפול לצמיתות, וחשוב לבצע טיפולי תחזוקה, המתבצעים בדרך כלל אחת לשנה. על טיפולי התחזוקה מומלץ לא לוותר, משום שבלעדיהם ידהה הצבע תוך כמה שנים עד שיעלם לחלוטין. לאחר סדרת הטיפולים הפיגמנט יחזיק במשך שנים רבות בדרך כלל (עד 5 שנים) תלוי במערכת החיסונית של אותו לקוח, אצל לקוחות מסוימים שיש להם מערכת חיסונית חזקה או שעובדים בשמש בחוץ כל זמן, ייתכן כי עליהם לבצע חידוש הדמייה מוקדם יותר.

האם הדמיית שיער מיועדת לגברים בלבד?

לא, הדמיית שיער מתאימה גם לנשים ששיערן אינו מלא.

האם הדמיית שיער יכולה לשפר תוצאות של השתלת שיער, או לכסות צלקות?

כן בהחלט. הטכניקה של אילן עוזרת באופן משמעותי לטשטש או להעלים צלקות בראש גם לאחר ניתוחי השתלות שיער. העלמת הצלקת תלויה ברקמות הסיביות עצמן וככל שהצלקת עמוקה יותר כך קשה להעלים אותה. אך עם זאת, מיזוג ההדמיה עם הצלקת מעניק לעור יותר נפח וקשה מאוד להבחין שהייתה צלקת, הטשטוש בלתי מורגש ברוב המקרים. הדמיית שיער בהחלט יכולה לכסות צלקות על ידי נקודות מניטוריות ומורחקות בהתאמה רבה לשיער שמסביב, ומתאימה גם לכיסוי איזורים ריקים ומרווחים בין שערה לשערה לאחר טיפולי השתלת שיער כגון Natural Hair Implant שבה אין כמעט מרווחים בין השיערות. לדוגמא:

מה ההבדל בין הדמיית שיער לקעקוע?

ההבדל בין הדמיית שיער לבין קעקוע הוא עומק החדרת מחט הפיגמנט לעור. חוט דק כשערה מפריד בין הצלחה לכשלון אומר אילן . בעוד שקעקוע חודר לשכבה העמוקה של העור (היפודרמיס), נוגע בכלי הדם ונשאר קבוע, מחליף את צבעו לירוקכחול בוודאות ומרחיב את עצמו לנקודות גדולות הדמיית שיער נעשית על השכבה העליונה של העור (אפידרמיס), ולא פוגעת בכלי הדם. בשכבה זו התאים מתחלפים לעיתים קרובות, וזו הסיבה שהדמיית השיער איננה קבועה, והצבע דוהה בהדרגתיות עם הזמן. גם בצבע הפיגמנט עצמו יש הבדל – בניגוד לקעקועים המכילים חומר כימי, פיגמנט הדמיית השיער מכיל רק מינרלים טבעיים.

האם הדמיית שיער עלולה לפגוע בשיער הקיים?

הדמיית שיער לא נוגעת בשיער הקיים או בשורש השערה, ולכן לא פוגעת בו או משפיעה עליו כלל. טיפולים להדמיית שיער יוצרים גירוי עורי עליון ע"י מיקרופיגמנטםי ואינן פוגעות בבית השערה ולא בשורשי השיער הקיים, הטיפול גם לא מעודד צמיחה מחודשת של שיער אז אל תצפו לצמיחה של שיער חדש במקום שלא צומח כבר. ברוב המקרים המטופלים חשים כי יש התחדשות של שיער חדש הצומח באותו מקום שבו הוחדר הפיגמנט אך זה לא נכון, (תחושה זו של צמיחת השיער היא תחושה אמיתית גם כאשר מעבירים את היד על הראש) הנוצרת בעקבות משטח זקיקי פיגמנטים חדשים על הקרקפת וכך נוצרת השלמת מרבד המדמה שיער טבעי עם מראה קרקפת נהדר וצפוף שנוצר בעקבות הטיפול).

כמה עולה הדמיית שיער?

מחיר הדמיית השיער הינו אינדיבידואלי, ותלוי במספר הטיפולים ובגודל האיזורים אותם יש לכסות. מומלץ לפנות לייעוץ אצל מומחה על מנת לקבל הצעת מחיר. אך יחד עם זאת ניתן להתרשם כאן מעלויות ומחירים של הדמיית שיער

מלאו פרטים ונחזור בהקדם…